TR EN

      TR   EN 

Sanat ve Spor

Sporla Yaşam

     Fiziksel, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimi amaçlayan sporun özünde; sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonu vardır. Spor yapan kişi, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdülenir.
Enerjisini atan ve kendisini sosyal bir gruba ait hisseden çocuk mutlu olur, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, görüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek görür ve sevilir.

     Sporun bu katkılarının bilincinde olan okulumuz; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, bowling, badminton ve golf sahası ile tüm öğrenci ve öğretmenlerinin en az bir spor dalında uzmanlaşmasını temel eğitim ilkelerinden biri haline getirmiştir.

BİLİM VE SANAT

* Öğrencilerimizin algısal yetilerini geliştirmek,
* Zihinsel birikimlerini görsel biçimler ile ifade edebilmelerine yardımcı olmak,
* Kendilerini özgürce ortaya koyabilmesini sağlamak,
* Duyarlı, saygılı, sorgulayan lider vasıflı ve mutlu çocuklar yetiştirmek,
* Hem sosyal hem sanatsal hem da akademik anlamda başarı sağlamak

     Mekatronik atölyesi, Kâğıt atölyesi, Mutfak becerileri atölyesi, Seramik atölyesi, piyano, gitar, modern sanatlar ve 3D sinema salonuyla, Modern Eğitim Koleji’nde her sınıf seviyesinde bu etkinliklere kavuşacaksınız. Amacımız sadece Bilim ve sanatı seven değil, bilim ve sanatla meşgul olan ve o kültürü algılayan bireyler yetiştirmektir. Bu ruhu kazanan öğrencilerimizin, bilim ve sanatın kazandırdığı yaratıcılık, düşünce aktarımı, ifade özgürlüğü, el becerileri ile daha başarılı, daha evrensel ve daha mutlu bireyler olacağına inanıyoruz.