Türkçe English
Haberler & Etkinlikler

Öğrencilerimiz Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti

Anasayfa Haberler & Etkinlikler >Öğrencilerimiz Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti
Öğrencilerimiz Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ziyareti

Beylikdüzü Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri, Beylikdüzü ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Barış YILDIZ'ı makamında ziyaret ederek Mısır'da Sharm El Sheikh şehrinde EASE (Egyptian Association For Science and Engineering) tarafından düzenlenen bilim olimpiyatlarında elde ettikleri madalyaları takdim ettiler.

Bilim ve Mühendislik Olimpiyat finallerine ülkemiz adına katılan Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencileri 30 ülkeden 1500, Türkiye'den ise 400 Projeyi geride bırakarak, ilk 50 finalist arasından 6 proje ile finallere kaldılar. Okulumuz ayrıca 6 projesiyle finalistler arasında en çok projesi finale davet edilen birinci okul oldu, 2. Sırada ise 4 proje ile Amerika Birleşik Devletleri yer aldı.

Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Mühendislik olimpiyatı EİSTEF, Mısır Bilim ve Teknolojik Akademisi EASE tarafından her yıl başka bir bölgeden düzenleniyor. Bu yıl 30 kadar ülkeden yaklaşık 1500 adet proje yarışmaya başvurdu. 15 ülkeden 500 adet proje ise yarı finale kaldı. Yarı finalde yarışan projeler uluslararası jüri değerlendirmesinde sonra; Mısır'dan 100, diğer 15 ülkeden 50 proje seçilerek, ülkelerini temsil etmek üzere finalist olarak Mısır'a davet edilen Modern Eğitim Koleji öğrencileri Türkiye'yi gururlandırdılar.

Bu yıl Türkiye için 6 proje kotası sunulan yarışmada, Modern Eğitim Koleji Fen Lisesisinin 7 projesinin 6'sı da finale katılmaya hak kazandı. Finalde altın ve gümüş madalya kazanan projelerle Türkiye'yi gururlandıran Modern Eğitim Koleji öğrencileri Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Barış Yıldız ile Beylikdüzü Milli Eğitim Müdürlüğü'nde bir araya geldiler.