Türkçe English

Yabancı Dil

Ortaokul
Anasayfa >Okullarımız >Ortaokul >Yabancı Dil
Kur sistemi ile her seviyeye özel eğitim olanağı

Kolejimize özgü Modern İngilizce sistemini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri eğitimlerimizin kur sistemi ile verilmesidir. Öğrencilerimizin sınıflarına göre seviye tespiti yapıldıktan sonra, aynı seviyedeki öğrencilerimizin bir arada olmasını sağlıyoruz.

Ayrıca Modern Eğitim Koleji'nde; native İngilizce öğretmenlerimizle birlikte eğitim ve iletişim dilimizin %100 İngilizce; % 0 Türkçe olması çocuklarımızın yabancı dil edinimini hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

Kur sistemi ile her seviyeye özel eğitim olanağı
5. 6. SINIF İNGİLİZCE HAZIRLIK PROGRAMI ( 13 SAAT )

Cambridge Üniversitesinden gelen eğitim uzmanları; uygulanan bu sistemin öğrencilerimiz üzerinde olumlu ve etkili otomatik öğrenme refleksi geliştirdiğini memnuniyetle ifade ettiler. Cambridge Üniversitesinden gelen eğitim uzmanları; uygulanan bu sistemin öğrencilerimiz üzerinde olumlu ve etkili otomatik öğrenme refleksi geliştirdiğini memnuniyetle ifade ettiler.

İNGİLTERE ve AMERİKA dil sınıflarında doğal ve kalıcı dil edinimi sağlanmaktadır.

Dil öğrenimini pekiştirmek amacıyla teknolojiden en etkin şekilde yararlanılmaktadır. Bilgisayar destekli akıllı tahtalarla zenginleştirilen dersler, öğrencilerin dil öğrenme motivasyonunu güçlendirirken, teknoloji kullanımıyla öğrencilerin kendi kendine öğrenme yeteneği de gelişmektedir.

Öğrencilerimiz, Avrupa Dil Pasaportu çalışmaları çerçevesinde Cambridge 9-12 yaş grubu sınavlarına (Cambridge Young Learners Exams) girerek yabancı dil seviyelerinin uluslararası standartlara uygun olduğunu belgelendirebilir.Orta Okulumuzda ise 5. sınıflar FLYERS, 6. sınıflar KET ve 7 ve 8. sınıflar PET sınavları ile devam ederler.

Öğrencilerimize her yıl İngiltere ve ABD'de seçkin yaz okulu programlarına katılma ve dili doğal ortamında kullanarak pekiştirme fırsatı verilmektedir. Bu süreçteki dil eğitimi, kültür ve spor faaliyetleri örgüsü içinde verilmektedir.

İkinci bir dili öğrenmek için en ideal yaş erken çocukluk ve ön ergenlik dönemidir.Bu dönemde MEK Kolejinde çocuğunuza INPUT (Dinleme-Okuma)-OUTPUT (Konuşma-Yazma) Süreci olarak akademik öğretiler temeliyle Sürekli ve kalıcı Dil Edinimi alışkanlığı kazandırılır.