Türkçe English

Lise Hazırlık

Ortaokul
Anasayfa >Okullarımız >Ortaokul >Lise Hazırlık
LGS Sınavları
LGS Sınavları

Cumartesi Günü, test çalışmaları yapılır. LGS çalışma gününde, öğrenciler küçük gruplar halinde tüm derslerden konu ve süreç değerlendirme odaklı pekiştirme çalışmaları yaparlar. Test çözme teknikleri üzerinde dururlar. Gün içerisinde soru çözme seansları ile öğrencilerimiz konu tekrarı yapmaktadır.

Uzman Kadro & Rehberlik Çalışmaları
Uzman Kadro & Rehberlik Çalışmaları

Rehberlik Çalışmaları Öğrencilerin sınavlara ve başarı kavramına yüklediği anlamlar yaşadığı duyguları etkilerler. Bu doğrultuda rehberlik birimi, öğrencilere sınav kaygısı ile baş edebilme, doğru ders çalışma teknikleri gibi konularda birebir program uygular. Ayrıca onların psiko-sosyal süreçlerini yakından takip eder. Motivasyon ve psiko drama çalışmalarıyla onları destekler.

Mentör Öğretmen ve Koçlar
Mentör Öğretmen ve Koçlar

Bu sistemde her öğrencinin bir mentör öğretmeni vardır. Bu öğretmen, öğrencinin akademik gelişim sürecini yakından takip eder. Zayıf ve güçlü yanları ile ilgili geri bildirim verir ve onun için bireysel bir çalışma programı hazırlar. Mentör öğretmen, veli ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi ile işbirliği içinde çalışır.