Türkçe English

Modern Eğitim Koleji İlkokulu

İlkokul
Anasayfa >Okullarımız >İlkokul >Modern Eğitim Koleji İlkokulu
Hakkında

Modern Eğitim Koleji İlkokulu olarak öncelikle öğrencilerimizin anadilini iyi kullanabilen ve koruyan bireyler olmalarını önemsiyoruz. Öğrencilerimizin okul çatımız  altında mutlu olarak öğrenim görmeleri en önemli önceliğimizdir.

İlkokul kademesi olarak sınıf  kontenjanlarımız maksimum 20 öğrencidir.

İlkokul kademesi olarak haftalık ders saatimiz 44 saattir. Ders saatlerimiz Cuma günü 8 ders saati, diğer dört gün ise 9 ders saati olarak planlanmıştır. Pandemi koşulları elverdiği müddetçe bu eğitim öğretim yılında kulüp dersleri, kış okulları ve etüt planlamaları da yapılmaktadır.

Kampüs olarak bir çok tasarım ve beceri atölyesi imkanlarımızı öğrencilerimize sunmaktayız.

Görsel Sanatlar Atölyesi, Seramik Atölyesi, Mekatronik Atölyesi, Mutfak Becerileri Atölyesi, Orkestra Atölyesi, Ahşap Atölyesi, Zeka Oyunları / Satranç Atölyesi, Drama ve Masal Atölyesi, Açık Spor Alanları, Resim Atölyesi, Teknoloji Sınıfı, Laboratuvar, Mini Golf Sahası, Bowling Alanı ile 3 Boyutlu Sinema Salonuna sahip Modern Yaşam Merkezi'nde öğrencilerimiz nitelikli zaman geçirirler.

Branş derslerimizde bu atölyeleri kullanarak yaparak-yaşayarak öğrenmeyi öğrencilerimize sunmaktayız.

Branş Derslerimiz;

  • Drama,
  • Görsel Sanatlar,
  • Bilişim Teknolojileri,
  • Beden Eğitimi,
  • Müzik, (3. Ve 4. Sınıflarda Branşlaşma / Gitar-Vurmalı Çalgılar-Piyano)
  • İspanyolca - Almanca (3. Ve 4. Sınıflarda Seçmeli)
  • Satranç
  • İngilizce

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında çift dilli eğitim sistemini uygulayıp; İngilizceyi öğrencilerimizin hayatlarının bir parçası haline getirerek İngilizce iletişim becerilerini maksimum düzeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Yabancı dil eğitimine olan bakış açımız, öğrencilerimize İngilizceyle ilgili pozitif tutum kazandırmak, öğrencilerimiz keyif alarak ve eğlenerek İngilizce öğrenmelerini sağlamak, 4.sınıf öğrencilerimizi A2-B1 seviyesinde mezun etmektir.

Neden Modern Eğitim Koleji İlkokulu

Çünkü 2021-2022 öğretim yılı ile birlikte 1.sınıfa başlayan öğrencilerimiz, tecrübeli sınıf öğretmenlerimiz eşliğinde, çift dilli eğitim sistemi ile İngilizcede de anadil becerisi edinmeye başlamışlardır.

Çünkü İlkokul eğitim programımızda öğrencilerimiz, yoğun akademik alt yapı ve yabancı dil programının yanında haftalık 44 saatlik ders programına entegre edilmiş zengin branş dersleriyle de çeşitli alanlarda kendilerini geliştirme imkanına sahip olmaktadırlar.

Çünkü  Modern Eğitim Koleji İlkokul öğrencileri BÖİS ‘'Bireysel Öğrenme İçin Sorgulama'' anlayışıyla yetiştirilerek, kendi sorularına ve meraklarına cevap bulmaktadırlar. Böylece MEK İlkokulunda öğrencilerimiz BÖİS eğitim anlayışı ile bugünün sınıflarında yarınların sorunlarını çözmeye başlamaktadırlar.

Çünkü Modern Eğitim Koleji İlkokulunda öğrencilerimizi duyarlı, bilgili, açık görüşlü, dengeli, muhakeme becerileri yüksek bir eğitim kadrosu ile buluşturuyoruz. Öğrencilerimizle birlikte neşe, heyecan ve merak içerisinde üretmelerini sağlıyoruz.

Çünkü MEK İlkokulunda TÖMER sınıflarında verilen eğitim ile öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz arasındaki kültürel farklılıklar millet ve ana dil çeşitliliği de öğrencilerimizin farklılıklara saygı ve kültürler arası bakış kazanmalarına imkan sağlamaktadır.