Türkçe English

Üniversite Hazırlık

Lise
Anasayfa >Okullarımız >Lise >Üniversite Hazırlık

Üniversite Yolunda Sağlam Adımlar...

YKS (TYT-AYT) Sınavları
YKS (TYT-AYT) Sınavları

Üniversiteye hazırlık programları okulumuzda 11.sınıf itibariyle başlar.11.sınıf itibariyle eğitim koçluğu sistemi devreye girerek her öğrencimizin öğrenciye özel eğitim koçu olur. Ders çalışma programı, sınav takibi, eksik kazanım takipleri koçlar üzerinden yapılır.

2 aylık periyotlarla LOADİNG programı uygulanır ve  veli -öğrenci-okul buluşmalarıyla başarı tesadüfe bırakılmaz.

11.sınıf müfredatı birinci dönem sonunda bitirilerek 2.dönem TYT çalışmalarına hız verilir. Öğrencilerimiz birinci dönem 15 günde bir müfredat denemeleriyle ve her hafta branş denemeleriyle kazanımsal olarak sıkı programa dahil olurlar.

TYT Ocak ayında başlar ve Haziran sonunda konuların tamamı bitirilir.2.dönem itibariyle her hafta TYT denemeleri ve haftalık olarak branş denemeleriyle program yoğunlaşarak devam eder.

12.sınıf YKS hazırlık kamp dönemi Ağustos ayında start verilir. Her hafta gerçekleşen deneme sınavlarıyla öğrencilerin sınavlara hazırlanma süreci pekiştirilir. Öğrencilerimizin eksik kazanımları sınav sonuçlarına göre değerlendirilerek bireysel ya da grup etütleriyle takviye edilir.

PIT-STOP programı öğrenci-veli-okul işbirliği ile ortak çözümler ve izlenecek yöntemlerle öğrencimizi başarılı kılacak yöntemlerin alındığı programdır. Bu program neticesinde öğrencimizin ihtiyaçları belirlenir ve çözüm ortaklarıyla çalışmalara son sürat devam edilir.

Uzman Kadro
Uzman Kadro

Sınav süreçleri yönetmiş, derece sınıfları çalıştırmış, alan hakimiyeti mükemmel uzman bir eğitim kadrosuyla zor engelleri kolaylaştırmak çok daha mümkün.

Çalışma Kadroları
Çalışma Kadroları

Alanında uzman öğretmenlerimizle öğrencilerimize hem fiziki hem de sosyal ortamlar sağlanarak üniversiteye hazırlık sürecinde hem akademik hem de rehberlik ederler.