Türkçe English
Haberler & Etkinlikler

ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI

Anasayfa Haberler & Etkinlikler >ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI
ÖZEL BEYLİKDÜZÜ MODERN EĞİTİM KOLEJİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI

Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencilerimiz, Türkiye ve dünya genelinde ilk 10 okul arasında yer alarak; 6 proje ile ülkemizi Mısır'da Sharm El Sheikh şehrinde EASE (Egyptian Association For Science and Engineering)  tarafından düzenlenecek Uluslararası Bilim ve Mühendislik Olimpiyatları finallerinde Türkiye'yi temsil edecekler.

4-8 Aralık tarihleri Mısır El Sheikh şehrinde yapılacak olan Bilim ve Mühendislik Olimpiyat finallerine Modern Eğitim Koleji Fen Lisesi öğrencilerimiz 30 ülkeden 1500, Türkiye'den ise 400  Projeyi geride bırakarak, ilk 50 finalist arasından 6 proje ile finallere kalarak büyük bir başarıya imza attılar. Okulumuz ayrıca 6 projesiyle finalistler arasında en çok projesi finale davet edilen birinci okul oldu, 2. sırada ise 4 proje ile Amerika Birleşik Devletleri yer aldı.

Uluslararası Bilim, Teknoloji ve Mühendislik Olimpiyatı EISTEF, Mısır Bilim ve Teknoloji Akademisi EASE tarafından her yıl başka bir bölgede düzenleniyor. Bu yıl 30 kadar ülkeden yaklaşık 1500 adet proje yarışmaya başvurdu. 15 ülkeden 500 adet proje ise yarı finale kaldı. Yarı finalde yarışan projeler uluslararası jüri değerlendirmesinde sonra; Mısır'dan 100, diğer 15 ülkeden 50 proje seçilerek, ülkelerini temsil etmek üzere finalist olarak Mısır'a davet edildiler.

Bu yıl Türkiye için 6 proje kotası sunulan yarışmada, Modern Eğitim Koleji Fen Lisesinin 7 projesinin 6'sı da finale katılmaya hak kazandı. Türkiye'nin gururu olan Modern Eğitim Koleji öğrencilerimizin uluslararası bu başarısını tebrik ediyor, finalleri madalya ile taçlandırmalarını diliyoruz.  

Modern Eğitim Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülel " kısa zamanda bu kadar önemli başarılar elde ettik. Yakın zamanda Cumhurbaşkanının izni ile Modern Tıp Fakültesi açmayı planlıyoruz. Şimdi bu çocuklar Yurt dışında ülkemizi temsil etmek üzere yarışmalara katılacaklar. Çocuklarımızın altın madalya alacaklarına inanıyorum. Kendilerine inanan ve destekleyen ailelere teşekkür ediyorum" dedi.