Türkçe English
Haberler & Etkinlikler

Tübitak Derecelerimiz

Anasayfa Haberler & Etkinlikler >Tübitak Derecelerimiz
Tübitak Derecelerimiz

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na 7 Proje ile katılan Modern Eğitim Koleji ortaokul öğrencilerimiz coğrafya dalında Avrupa Marmara Bölge 2. si ve 3. sü olarak büyük bir başarıya imza attılar.

14.750 projenin yarıştığı, 22.000 öğrencinin katıldığı ve sadece 100 projenin finale kaldığı TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'na Modern Eğitim Koleji ortaokul öğrencilerimizin 7 projesi finalde yarıştı. Coğrafya dalında Yavuz Selim TURAN'ın "BAT GUANO: Yarasa Çiftliği ve Yarasa Gübresi" isimli projesi Marmara Avrupa Bölge 2.'siElif Sena TÜRKMEN ve Mürüvvet Miray AYDIN'ın "Çöpe Atılan Enerji" isimli projesi de yine coğrafya dalında Marmara Avrupa Bölge 3.'sü oldu.

28.03. 2019 tarihinde Finale kabul edilen ve İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde üç gün boyunca yarışan Modern Eğitim Koleji ortaokul öğrencilerimizin diğer 5 Projesi ise;

Bekir Salih GÜZEL ve Hayati MUNGAN Biyoloji alanında,

Ali Arda ÇOBANAlp Can KADRUŞ Teknolojik Tasarım alanında

Ali Furkan PEKDEMİR ve Ömer TURHAN Teknolojik Tasarım alanında,

Ahmet Cevdet ŞAHİN ve Şamil Selim MEMİŞ Türkçe alanında,

Betül ERİŞ Türkçe dalında oldu.

Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yafes Bakıcı da makamlarında kabul ettiği öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarıyla gurur duyduklarını belirtiler. Ayrıca okulumuzun son iki yılda bir çok başarıya imza atmasından bölge olarak memnuniyet duyduklarını dile getirdiler.

Okulumuzun ikinci yılı olmasına karşın ulusal ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettirmeye devam ediyor. Öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.