Türkçe English

Modern'de Yaşam

Anasayfa >Modern'de Yaşam >Modern'de Yaşam

Zenginleştirilmiş yaşam ve bilim merkezi...

MODERN ADVENTURE PARK
MODERN ADVENTURE PARK

Çocukların en önemli eksiklerinden birisi olan açık alan etkinlik ihtiyacını karşılamak, motor becerilerini ve kas gruplarını geliştirmek, her yaşta çocuk için bedensel, zihinsel ve sosyal alanlarının gelişimini desteklemek çok önemli.

Anaokulundan liseye kadar tüm öğrencilerimizin yararlanabileceği aktivite ve spor alanlarının bulunduğu Modern Adventure Park bizi farklı kılan alanlarımızdan sadece biri.  Modern Adventure Park'ta ip parkuları, zip line, dev salıncak, tırmanma duvarı çocukların gelişimi için özel olarak tasarlanmıştır. Takım aktivitelerinin yapıldığı kapalı halı saha da parkımızın içinde yer almaktadır.

Çocukların temiz hava alabilmelerini sağlayan, istedikleri gibi hareket etme imkanı ile özgüvenlerini geliştiren, kendi seslerini kullanma konusunda özgür oldukları, bazı doğa olaylarını fark ettikleri, gözlem ve araştırma yapabilecekleri bir alan olan Modern Adventure Park; hafta içi her gün 16.30'a kadar sadece öğrencilerimize, 16.30 sonrasında misafirlere kapılarını açmaktadır. Detaylar için www.modernadventurepark.com

ÖĞRENCİ BİRLİĞİ
ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

Öğrencilerin yaşamlarını etkileyen problemleri çözüme kavuşturmak için çalışmak, sosyal sorumluluk projelerinde faal olmak, öğrenciler ve okul idaresi arasında iletişimi güçlendirecek etkinler düzenlemek Modern Eğitim Koleji Öğrenci Birliği'nin başlıca sorumlulukları arasındadır. Önemli günler için düzenlenen etkinliklerin organize edilmesi, kültürel ve sosyal amaçlı geziler programlama, yemek menülerine katkı sağlama, sınıf düzeni çalışmaları, iç ve dış mekan düzenlenmesi konularında fikirler sunma, özel gün aktiviteleri ve sosyal sorumluk projelerine katkı gibi pek çok konuda öğrencilerimiz çalışmalarını sürdürmektedir. Öğrenci Birliği seçimleri demokratik seçim yolu ile yapılmakta ve her şubeden bir sınıf temsilcisi ile yıl boyunca görevlerde aktif olarak çalışmaktadırlar.

SANAT VE MÜZİK
SANAT VE MÜZİK

Güzel sanatlar, insanların çevrelerini algılayış biçiminde geçmişten beri güçlü bir etkiye sahip olmuştur. Kendilerini güzel sanatların cazibesine kaptıranlar hayal güçlerini ve eleştirel düşünme becerilerini daha da geliştirebilirler. Sanat eseri yaratırken alınan risk aynı zamanda problem çözme, görüşü açıkça ifade etmeyi ve karar verebilme becerisini güçlendirir. Öğrencilerimize sanatla ve müzikle iç içe olabilme, yeteneklerini keşfedebilme ve bu konudaki becerilerini geliştirebilme fırsatları sunuyoruz. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisenin ayrı ayrı bulunan görsel sanatar aölyelerinde öğrencilerimiz istedikleri zamanlarda sanatsal faaliyetlerde bulunarak, her türlü çalışmayı desr harici etkinlik olarak da yapabilmekteler.

Güzel sanatlar, insanların çevrelerini algılayış biçiminde geçmişten beri güçlü bir etkiye sahip olmuştur. Kendilerini güzel sanatların cazibesine kaptıranlar hayal güçlerini ve eleştirel düşünme becerilerini daha da geliştirebilirler. Sanat eseri yaratırken alınan risk aynı zamanda problem çözme, görüşü açıkça ifade etmeyi ve karar verebilme becerisini güçlendirir. Öğrencilerimize sanatla ve müzikle iç içe olabilme, yeteneklerini keşfedebilme ve bu konudaki becerilerini geliştirebilme fırsatları sunuyoruz. İlkokul 3. sınıf itibariyle müzikte branjlaşma imkanı sunan okulumuz, öğrencilerin yetenek ve isteklerine göre piyano, gitar ve vurmalı çalgılarda ayrı atölyelerde müzik eğitimlerini almaktadırlar. Okulumuz her öğrencinin en az bir müzik enstrumanını çalabilecek şekilde okuldan mezun olmasını hedefler.

SPOR
SPOR

Fiziksel, zihinsel, bilişsel ve sosyal gelişimi amaçlayan sporun özünde; sistem, disiplin, hedef ve başarı kombinasyonu vardır. Spor yapan kişi, disiplinle sistemi uygulamaya, hedef koymaya ve başarmaya güdülenir. Enerjisini atan ve kendisini sosyal bir gruba ait hisseden çocuk mutlu olur, çevresinin desteği ve kazandığı başarı onu motive eder. Sağlığı, direnci, görüntüsü ve becerileri arkadaşları içinde de saygı uyandırır. Spor yapan çocuk onaylanır, destek görür ve sevilir.

Sporun bu katkılarının bilincinde olan okulumuz; macera park etkinlikleri dışında, kapalı halı sahası, yüzme havuzu, kapalı ve açık spor salonları ile futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, bowling, badminton, curling, golf sahası, küçükler ve büyükler için ayrı yüzme dersleri ile tüm öğrenci ve öğretmenlerinin en az bir spor dalında uzmanlaşmasını temel eğitim ilkelerinden biri haline getirmiştir.

STEAM YAKLAŞIMI VE TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ
STEAM YAKLAŞIMI VE TEKNOLOJİ ATÖLYELERİ

STEAM yaklaşımının ve Teknoloji Atölyelerinin amacı aktif, üretken, eleştirel düşünebilen, bildiklerini ortak doğrultuda hareket ettirebilen, ürettikleriyle ülkesinin ekonomisine destek olan, ülkesine ve insanlığa yararlı insanlar yetiştirmektir.

Modern Eğitim Koleji öğrencileri, STEAM eğitim modeli ile ilgi duydukları alanlarda hayallerini gerçekleştirmek için okulumuzun en son teknolojilerle donatılmış atölyelerinde, profesyonel eğitmenlerin gözetiminde çalışma fırsatı bularak, öğrendikleri bilgilerin uygulanabilirliğini deneyimlerler.

Öğrenciler "Bu konu, günlük hayatta ne işime yarar?" sorusunu, teorik bilgilerini atölyelerde uygulayarak ve buluş yoluyla yeni keşifler yaparak kendi kendilerine cevaplarlar.

ATÖLYE VE KULÜPLER
ATÖLYE VE KULÜPLER

Modern yaşam merkezindeki sanat atölyeleri ve yaşam alanlarında öğrenciler, hem öğretmenleri ve arkadaşlarıyla hem de aileleri ile birlikte nitelikli vakit geçirirler. Seramik atölyesi, mutfak becerileri atölyesi, mekatronik atölyesi, kağıt üretim atölyesi, drama ve msal atölyesi, ahşap atölyesi, satranç atölyesi, müzik orkestra atölyesi, zeka oyunları atölyesi, teknoloji ve resim atölyesi gibi pek çok atölyeler çocuklarımız için özel olarak tasarlanmış ve son teknolojik ürünlerle donatılmıştır. Atölyelerde eğlenirken öğrenen çocuklarımızın aynı zamanda farklı alanlarda kültürel ve sosyal bilgi edinmeleri de amaçlanarak, ilgi alanlarını keşfetmeleri sağlanır.

Öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre katıldıkları klüp aktivitelerini ve her türlü etkinliklerini 400 kişilik tiyatro salonunda, koridor etkinlikleri tarzında geniş oyun alanları içinde, bahçede ve kantindeki sahnede gerçekleştirme imkanı bulurlar.

LABORATUARLAR
LABORATUARLAR

Laboratuvarlarımız; niteliksel ve niceliksel problemler üzerinde interaktif çalışmaların ve deneylerin yapıldığı öğrencilerin analitik ve bilimsel düşünme becerilerinin gelişiminin hedeflendiği bağımsız alanlarımızdır. Okulumuzda fizik, kimya, biyoloji laboratuvarlarının yanı sıra laboratuvarlara hazırlık odaları da bulunmaktadır.

KÜTÜPHANELER
KÜTÜPHANELER

Kütüphanelerimiz gerek ortak, gerekse bireysel çalışmaya olanak sağlayan bir öğrenme ve araştırma merkezidir. Bireysel çalışmalar, okuma, yaratıcılık ve işbirliği için alanlar mevcut olup, basılı olarak ve dijital ortamda kapsamlı ve zengin kaynaklar araştırma ve okuma çalışmalarını desteklemektedir. Öğrencilerimize araştırmaları sırasında kaynaklara erişimde yardımcı oluyor, verilerin etik kullanımı konusunda bilgi veriyor, okunacak eserler öneriyor ve araştırma, okuma, işbirliği, yaratıcılık alanlarında yeni teknolojilerin kullanımına yardım ediyoruz. Kitabı dost bilen aydın nesiller yetiştirmek amaçlarımız arasında bulumaktadır. Bireylerin sosyal ve bilişsel gelişimleri ve nitelikli bir yaşam sürdürebilmeleri adına okuma kültürü mutlaka edinmeleri gereken bir davranış özelliğidir. Modern eğitim koleji bu davranış biçimini öğrencilerine teşvik etme görevini üstlenerek; hafta içi hergün 19.30 ‘a kadar hizmet vermeye devam eden Modern Kütüphane ‘de öğretmenler eşliğinde öğrencilerimize kitaplarla kalacakları bir ortam sunmaktadır.

AÇIK OKUL
AÇIK OKUL

Okulumuz evimiz olabilir mi? Evet olabilir. Açık Okul uygulamasıyla öğrencilerimiz ders saatlerinden sonra saat 19.30'a kadar nöbetçi öğretmenlerle birlikte okulumuzda kalarak Kütüphane, Cafe, Atölye ve Laboratuvarın da içinde bulunduğu tüm alanlardan yararlanabilmekteler. Kütüphane ve Cafemiz öğrencilerimizin ailelerine de hizmet vermektedir.

REHBERLİK SERVİSİ
REHBERLİK SERVİSİ

Çocuklarda kişiliğin oluşumu, insani duygular, ahlaki karakter, sosyal çevreyle iletişimin temelleri ilk yıllarda alınan eğitim ile şekillenir. Modern Eğitim Kolejinde PDR birimimiz okulumuzda verilecek eğitim ve öğretimi desteklemek amacıyla içten ve insani yeni bir bakış açısıyla olumlu davranışlara odaklanıp, yapıcı, teşvik edici bir tutumu benimsemektedir.

Öğrencilerimizin gelişimlerini sistematik olarak takip edip, olumlu yönlerini güçlendirerek ve olumsuz özelliklerini değiştirebilme becerisi kazandırarak, onları sadece akademik olarak değil tüm yönleriyle geliştirmeyi hedefliyoruz.

ÜSTÜN YETENEKLİLER EĞİTİMİ
ÜSTÜN YETENEKLİLER EĞİTİMİ

Okulumuzda Üstün Yetenekli Öğrenciler için milli eğitim müfredatından kopmadan alanında uzman öğretmenler tarafından öğrencilerin bireysel farklılıkları ve ilgi alanlarına göre farklılaştırılmış eğitim uygulanır. Farklı zeka türleri göz önünde bulundurularak öğretim yöntem ve teknikleri çeşitlendirilir. Eğlenceli eğitim ortamlarında çok sayıda metaryelle çalışılır.

YABANCI DİL(LER)
YABANCI DİL(LER)

Kolejimize özgü Modern İngilizce sistemini diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerden biri eğitimlerimizin kur sistemi ile verilmesidir. Öğrencilerimizin sınıflarına göre seviye tespiti yapıldıktan sonra, aynı seviyedeki öğrencilerimizin bir arada olmasını sağlıyoruz.

Modern Eğitim Koleji'nde; native İngilizce öğretmenlerimizle birlikte eğitim ve iletişim dilimizin %100 İngilizce; % 0 Türkçe olması çocuklarımızın yabancı dil edinimini hızlandırmakta ve kolaylaştırmaktadır.

Cambridge, FCE, IELTS, TOEFL, SAT sınavlarına hazırlayan derslerimiz kulüp çalışmalarımız yanında,

MUN, JMUN, EYP, COMENIUS & ELOS gibi yerel ve uluslararası programlarda yer almaktayız.

Okulumuzda ikinci yabancı dil olarak Almanca ve İspanyolca verilmektedir.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Modern Eğitim Koleji olarak öğrencilerimizden insana, doğaya, çevreye duyarlı, evrensel ahlaki değerlere sahip, empati yeteneği gelişmiş, kendini geliştirirken çevresindekilere de ışık olabilecek, yaşamın sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak yardımsever bireyler olmalarını istiyoruz.
Anaokulundan üniversiteye kadar tüm öğrencilerimizin, Sosyal Sorumluluk Projesi (SSP) bilinci geliştirmelerini ve projelerde görev almalarını bekleriz.

EVRENSEL DEĞERLER VE GÖRGÜ KURALLARI ( PROTOKOL) EĞİTİMİ
EVRENSEL DEĞERLER VE GÖRGÜ KURALLARI ( PROTOKOL) EĞİTİMİ

Evrensel Değerler Eğitimi olarak adlandırdığımız eğitimin amacı, İnsanlığın ortak değerleri olan sevgi, saygı, sorumluluk, ailenin önemi, anne babaya saygı, yardımseverlik, doğruluk ve dürütlük, paylaşmak, şefkat merhamet, nezaket, fedakarlık, sabır, hoşgörü, adalet, empati, dostluk arkadaşlık gibi evrensel değerlerin davranış haline getirilerek kendi haklarını savunurken başkalarının haklarına da saygı gösteren yazılı - yazısız toplumsal kurallara uyan insanlığa yararlı vicdanlı bireyler yetiştirmektir.

Günlük hayatımızı olduğu kadar iş hayatımızı da yönlendiren görgü ve protokol eğitimi kendimize, okulumuza, kurumumuza ve kültürümüze olan saygının bir göstergesidir. Uzun zaman içinde deneyimler sonucunda oluşan bu kuralları öğrencilerimize aktararak onları evrensel değerlere bağlı, kültürüne saygılı, nerde nasıl davranacağını bilen bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.    

YAYINLARIMIZ
YAYINLARIMIZ

Öğrenci ve öğretmenlerimiz, PDR birimi ve diğer zümreler belli aralıklarla yayınlar hazırlamaktadırlar. Bir eser ortaya çıkarmanın yanında grup çalışması, iş paylaşımı, sorumluluk alma gibi davranışların da bu süreçte geliştirilmesi hedeflenmektedir.

LİSE VE ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SİSTEMİ
LİSE VE ÜNİVERSİTE HAZIRLIK SİSTEMİ

Üniversite ve Lise hazırlık sürecinde her öğrencinin bir mentör öğretmeni vardır. Bu öğretmenler, öğrencinin akademik gelişim sürecini yakından takip ederler. Zayıf ve güçlü yanları ile ilgili geri bildirim verir ve öğrenciler için bireysel bir çalışma programı hazırlarlar. Mentör öğretmen, veli ve Rehberlik Psikolojik Danışmanlık Birimi ile işbirliği içinde çalışır.
LGS, TYT ve YKS hazırlık sürecinde öğrencilerimize birebir takip ve özel programlar hazırlanarak birebir dersler, okul çıkışı etütler, yoğun ve farklı kaynaklardan test çözümü, yan branj derslerin takviyesi, haftalık deneme takibi gibi tamamen sınava hazırlık odaklı bir program uygulanmaktadır. Ayrıca sınav öncesi ve sonrası öğrenci ve velilere tercih danışmanlığı da verilmektedir.

ONLINE PLATFORMLAR
ONLINE PLATFORMLAR

İlköğretim ve lise öğrencilerimiz için okulda anlatılan derslerin pekiştirilmesi ve takviye edilmesi anlamında online çalışma platformları uygulanır. Öğrenciler ilgili dersleri farklı bir kaynaktan teknolojinin de desteğini alarak işlemiş olurlar.
ModernKarnem programı ile öğrencilerin haftalık akademik ve bireysel gelişim süreçleri her yönüyle takip edilip online veya çıktı olarak raporlanır, öğrenci ve velilerle paylaşılır. Veli bilgilendirmeler de bu sistem üzerinden yapılmaktadır.