Türkçe English
Haberler & Etkinlikler

Geleceğin eğitimine bu gün sahip olun!

Anasayfa Haberler & Etkinlikler >Geleceğin eğitimine bu gün sahip olun!
Geleceğin eğitimine bu gün sahip olun!

Geleceğin eğitimine bu gün sahip olun!

Modern Eğitim Koleji olarak eğitimde yepyeni bir dönem başlatıyoruz!

 

Boğaziçi Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Bölümünden Prof. Dr. Yasemin Bayyurt önderliğinde, başarısı bilimsel bulgularla desteklenmiş olan İçerik Temelli Yabancı Dil Öğretim Modeli’ni – Content and Language Integrated Learning (CLIL) – 2023-2024 öğretim yılı ile birlikte İngilizce müfredatımızda uygulamaya başlıyoruz.

 

İngilizce müfredatımıza entegre ettiğimiz CLIL modeli sayesinde tüm kademelerde matematik, fen bilgisi ve sosyal bilgiler gibi branş derslerinde, öğrencilerimizin kavramsal olarak anadillerinde öğrendiği bilgi ve yetenekleri eş zamanlı bir şekilde İngilizce olarak da geliştirmelerini sağlıyor, onları uluslararası bir geleceğe hazırlıyoruz.

 

Anaokulumuzda ve ilkokulumuzda hem Türkçe hem de İngilizce konuşan öğretmenlerimizi aynı anda sınıfta bulundurarak gerçek anlamda çift dilli (bilingual) eğitim programını uyguluyoruz. Öğrencilerimizin, yaş ve gelişimlerine uygun oyun, sanat, teknoloji ve diğer aktivitelerle, mutlu ve keyifli bir şekilde, hem Türkçe gelişimlerini hem de İngilizce gelişimlerini garanti altına alıyoruz.

 

Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliği ile tüm kademe ve branşlardaki müfredatlarımızı gözden geçirip, öğretmenlerimize haftalık hizmetiçi eğitimler vererek öğrencilerimize en güncel ve en etkili öğretim modellerinin uygulanmasını sağlıyoruz.

 

Boğaziçi Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi’nden akademisyenlerin tavsiyeleri üzerine hazırlanan ölçme ve değerlendirme uygulamalarını bütün bir yıla yayarak, öğrencilerimizin gelişimini sistematik olarak kayda alıyor, velilerimizi de bu sonuçlar hakkında bilgilendiriyoruz.